Atrium Envelopy zdobí originální skleněná stuha

8. 12. 2021

Skleněná instalace inspirovaná stuhou vlající ve větru zdobí velkorysé atrium administrativní budovy Envelopa Office Center. Objekt nesoucí název Ribbon vizuálně propojuje jednotlivá podlaží budovy. Díky své trojrozměrnosti poskytuje plastika z každého patra jiný pohled.

Za návrhem tohoto jedinečného prostorového objektu stojí designérka Katarína Kudějová Fulínová, která tvoří pro světoznámé designérské studio Lasvit. Plastika vychází z tvaru trojúhelníku, který se objevuje jako stavební prvek skylightu. Skleněná stuha se skládá z několika desítek trojúhelníků zavěšených pod úhlem, které se navzájem v určitých částech propojují, čímž vytváří jeden kompaktní celek.

Celé atrium společně s plastikou je externě nasvíceno s přednastavenými dynamickými světelnými scénami. Po setmění je tak možné originální dílo a atrium nasvětlit širokou škálou barev, a docílit tím jedinečného zážitku.

Na celý projekt použili designéři přibližně 80 metrů nerezových trubek, zhruba 800 metrů nerezových lan a téměř 1 700 kusů skel. V tomto případě skláři pracovali s křišťálově čirým borosilikátovým sklem se vzorem.

Přijďte si prohlédnout toto originální dílo a pod stuhou si vychutnejte třeba i skvělou kávu se zákuskem v Bistru Paulus.

Mohlo by Vás také zajímat

    Chcete si pronajmout kanceláře v Envelopa Office Center?

    Přijďte se k nám podívat na vlastní oči. Rádi Vás provedeme. Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.