Envelopa Office Center je první budovou s precertifikací LEED Gold na střední Moravě

9. 7. 2020

Administrativní projekt, který právě vzniká v centru Olomouce, dosáhl zlatého stupně precertifikace v rámci systému LEED® green building program, který poskytuje nestranné a komplexní hodnocení budovy z pohledu vlivu na životní prostředí. “U.S. Green Building Council’s LEED® green building program” je prvotřídní nástroj na návrh, výstavbu, údržbu a provoz vysoce efektivních zelených budov. Více informaci na usgbc.org/LEED.

Envelopa Office Center je první precertifikovanou budovou v Olomouckém kraji a na střední Moravě dle mezinárodních standardů LEED. Projekt aplikuje chytrá řešení směřující k maximálně hospodárnému provozu celého komplexu při zachování vysokého uživatelského komfortu.

Hlavními kritérii systému jsou řízení zdrojů, úspora vody, energetická náročnost, snižovaní emisí CO2, výběr udržitelných a nerizikových materiálů, nakládání s odpady, vynikající vnitřní prostředí, inovativní technologická řešení a v neposlední řadě umístění projektu.

„Technologie, materiály, technická a provozní řešení byla volena s ohledem na udržitelnost a nízké provozní náklady. Precertifikace LEED Gold potvrzuje, že Envelopa Office Center bude v Olomouci nabízet ty nejkvalitnější kancelářské prostory pro své budoucí nájemce“, uvedl Patrik Loydl, manažer projektu Envelopa Office Center.

Mohlo by Vás také zajímat

    Chcete si pronajmout kanceláře v Envelopa Office Center?

    Přijďte se k nám podívat na vlastní oči. Rádi Vás provedeme. Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.