Envelopa Office Center je první budovou s precertifikací LEED Gold na střední Moravě

9. 7. 2020

Administrativní projekt, který právě vzniká v centru Olomouce, dosáhl zlatého stupně precertifikace v rámci systému LEED® green building program, který poskytuje nestranné a komplexní hodnocení budovy z pohledu vlivu na životní prostředí. “U.S. Green Building Council’s LEED® green building program” je prvotřídní nástroj na návrh, výstavbu, údržbu a provoz vysoce efektivních zelených budov. Více informaci na usgbc.org/LEED.

Envelopa Office Center je první precertifikovanou budovou v Olomouckém kraji a na střední Moravě dle mezinárodních standardů LEED. Projekt aplikuje chytrá řešení směřující k maximálně hospodárnému provozu celého komplexu při zachování vysokého uživatelského komfortu.

Hlavními kritérii systému jsou řízení zdrojů, úspora vody, energetická náročnost, snižovaní emisí CO2, výběr udržitelných a nerizikových materiálů, nakládání s odpady, vynikající vnitřní prostředí, inovativní technologická řešení a v neposlední řadě umístění projektu.

„Technologie, materiály, technická a provozní řešení byla volena s ohledem na udržitelnost a nízké provozní náklady. Precertifikace LEED Gold potvrzuje, že Envelopa Office Center bude v Olomouci nabízet ty nejkvalitnější kancelářské prostory pro své budoucí nájemce“, uvedl Patrik Loydl, manažer projektu Envelopa Office Center.

Mohlo by Vás také zajímat

Do Freeworku se stěhují první nájemci

Technologická společnost Hella, která sídlí v Mohelnici na Šumpersku, přesunula část svých aktivit na prestižní adresu administrativní budovy Envelopa Office…

22. 8. 2022

    Chcete si pronajmout kanceláře v Envelopa Office Center?

    Přijďte se k nám podívat na vlastní oči. Rádi Vás provedeme. Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.